آلمان کشوری واقع در اروپای غربی و مرکزی است و میان دریای بالتیک و دریای شمال قرار دارد. از جنوب نیز به کو‌های آلپ می‌رسد. آلمان 16 ایالت دارد که در سرزمینی به مساحت 357.386 کیلومتر مربع واقع شده‌اند. آلمان با جمعیتی بالغ بر 83 میلیون نفر بعد از آلمان، دومین ایالت پرجمعیت اروپا، و پرجمعیت‌ترین عضو اتحادیه اروپا است. برلین، پایتخت و بزرگترین شهر آلمان است اما فرانکفورت با داشتن شلوغ‌ترین فرودگاه کشور، سرمایه و پایتخت مالی این کشور محسوب می‌شود.

آلمانی‌ها به خوبی می‌دانند که چطور یک کشور را بسازند و این کشور را با مهندسی پیشرفته و درایتی که دارد می‌شناسند. آلمان با اهمیت به تاریخ خود و نگاهی که به آینده دارد، با قدرت در دنیای مدرن امروزی ظاهر شده است. این کشور قدرت را از برلین،‌ و شور و حرارت را از مونیخ الهام گرفته است. آلمانی‌ها فستیوال‌ها و نمایشگاه‌های زیادی برگزار می‌کنند و اگر شما به جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها علاقه مند باشید، قطعا در این کشور از برگزاری آن‌ها لذت خواهید برد و نهایت استفاده را خواهید کرد. آلمان کشوری به شدت قانونمند است و اگر به قوانین احترام نگذارید،‌ در این کشور برخورد مناسبی با شما نخواهد شد. در سفر به آلمان گذشته غم‌انگیز این ملت را به خاطر داشته باشید و به یادگارهای آن‌ها از جنگ جهانی دوم احترام بگذارید. بدون شک، یکی از متنوع‌ترین و جذاب‌ترین کشورهای قاره اروپا است. شما نیز اگر قصد سفر به این با شهرهای دوست داشتنی و قانونمندش را دارید باید برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کنید. آلمان عضو حوزه شینگن است و بنابراین برای دریافت ویزای این کشور می توانید از طریق ویزای شینگن توریستی اقدام کنید.

برای دریافت ویزای توریستی آلمان کافی است که توسط آژانس های مسافرتی درخواست دهید. و یا به صورت آنلاین برای گرفتن وقت مصاحبه اقدام کنید. در مجموع برای اخذ ویزای توریستی باید ابتدا فرم درخواست صدور روادید را پر کنید. سپس مدارک خود را با توجه به چک لیست ارائه شده در سایت سفارت آلمان آماده کنید و تحویل باجه بخش ویزا بدهید. پس از آن و در مرحله آخر باید برای تعیین وقت سفارت اقدام کنید و در انتظار زمان مصاحبه بمانید. برای مصاحبه حضوری لازم است که در محل شرکت خدماتی ویزا که برای تسهیل روند درخواست روادید با سفارت آلمان همکاری مستقیم دارد مراجعه کنید و مدارک موردنیاز و هزینه بررسی درخواست روادید را بپردازید. برای ارائه درخواست ویزا باید حداکثر سه ماه قبل از سفر اقدام کنید و زودتر از آن امکان‌پذیر نیست.

ویزای شینگن مقامات رسمی آلمان

میزای شینگن مطالعه، آموزش و تحقیقات آلمان

ویزای شینگن برای همسر شهروند آلمان

ویزای شینگن کودکان آلمان

ویزای شینگن توریستی آلمان

ویزای شینگن ترانزیت فرودگاهی آلمان

ویزای شینگن تجاری آلمان

ویزای شینگن پزشکی آلمان

ویزای شینگن فرهنگی- ورزشی آلمان

تقاضیانی که صرفا به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری به این کشور سفر می‌کنند، نیازمند اخذ ویزای شینگن توریستی آلمان هستند. این ویزا اقامتی حداکثر 3 ماهه در کشور آلمان را برای گردشگران فراهم می‌کند.

مدارک شناسایی

1. شناسنامه( جهت نشان دادن وابستگی خانوادگی)

2. گذرنامه با حداقل دو صفحه خالی

3. فرم تکمیل شده درخواست ویزا همراه با عکس

4. تکمیل و امضای پرسش امنیتی که در صفحه آخر فرم درخواست آمده است.

5. یک قطعه عکس 3.5 * 4.5 رنگی با پس زمینه سفید که حداکثر طی 12 ماه گذشته گرفته شده باشد.

مدارک شغلی

1. برای کارمندان دولت: گواهی انتساب به خدمت و یا گواهی کار و آخرین فیش حقوقی

2. برای کارمندان/ کارگران: گواهی کار و یا آخرین قرارداد کاری به همرا فیش‌های حقوقی سه ماه گذشته، گواهی تامین اجتماعی و خدمات درمانی و یا مدارک مشابه و یا در صورت عدم وجود این مدارک: گواهی کارفرما

3. برای مدیران شرکت ها: گواهی ثبت شرکت یا فعالیت ( به عنوان مثال پروانه کسب و یا گواهی اداره ثبت شرکت‌ها ) و گواهی عضویت در بیمه تامین اجتماعی،‌ خدمات درمانی و یا مدارک مشابه.

4. برای مدیران و یا سهامداران شرکت‌های ایرانی: معرفی‌نامه امضا شده توسط نماینده رسمی جهت تایید سمت درخواست کننده،‌ گواهی ثبت شرکت در ایران ( آگهی روزنامه رسمی و یا گواهی انتساب به خدمت در شرکت)

5. برای هنرمندان: گواهی عضویت در یک انجمن هنری و یا مدرکی مبنی بر انجام فعالیت هنری و گواهی بیمه تامین اجتماعی.

6. برای بازنشستگان: گواهی دریافت حقوق بازنشستگی

7. برای دانش‌آموزان/ دانشجویان و افرادی که به سن قانونی نرسیده‌اند: گواهی موقت اجتماعی و یا گواهی شغلی والدین و در صورت وجود: گواهی اشتغال به تحصیل در مدرسه و یا کارت دانشجویی.

8. برای بیکاران: گواهی موقت اقتصادی- اجتماعی( مثل گواهی ازدواج، شناسنامه، شجره‌نامه و اسناد ملکی).

مدارک مالی

1. پرینت تراکنش‌های بانکی 3 ماه گذشته با حروف و ارقام لاتین( نسخه اصل به همراه مهر بانک)

2. ارائه هر نوم مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای تامین هزینه‌های سفر( کارت‌های اعتباری بین‌المللی، چکهای مسافرتی و …)

3. ارائه مدارکی مبنی بر ثبات وضعیت اقتصادی- اجتماعی که بر اساس آن بتوان ثابت کرد که متقاضی پس از صدور دوره ویزا خاک کشور آلمان و کشورهای عضو شینگن را ترک خواهد کرد.

مدارک اسناد ملکی

1. ارائه سند ملکی

مدارک تکمیلی

1.بیمه مسافرتی به همراه کپی

2. کپی تمامی ویزاهای درخواست شده در 5 سال گذشته همراه با مهر

3. تاییدیه سفر شامل بلیط هواپیما و یا رزرو پرواز و رزرو هتل و یا تعیین محل اقامت

4. دعوتنامه

5. مدارک مرتبط با هدف از سفر مثل مسیر سفر

6. مجوز اقامت در ایران با حداقل سه ماه اعتبار برای اتباع غیر ایرانی ساکن در ایران

توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه شده باشند. تمامی مدارک باید به صورت اصل و کپی ارائه شوند و تمامی کپی‌ها در کاغذ A4 ارائه شوند.

شما می توانید فرم درخواست ویزای شینگن آلمان را از لینک زیر دانلود نمایید.

زمان لازم برای صدور ویزا

در طول فرایند صدور ویزا، پس از تحویل مدارک به سفارت و انجام مصاحبه، بررسی مدارک و در نتیجه صدور ویزا حدود سه هفته به طول می انجامد.

هزینه دریافت ویزا

  • هزینه ویزای عادی : 80 یورو
  • هزینه ویزای VIP (وی آی پی) : 126 یورو

توجه داشته باشید که همسر، والدین و فرزندان شهروندان اتحادیه اروپا از پرداخت این هزینه معاف هستند.