دبی یکی از شیخ نشین های هفت گانه امارات متحده عربی است و بعد از ابوظبی بزرگترین شهر امارات محسوب می شود. دبی با پروژه های ساختمانی مشهور و طراحی جذاب و مدرن شهری و معماری فوق العاده، بخش عظیمی از صنعت گردشگری را از آن خود کرده است و به کشوری پیشرو در نقشه گردشگری جهانی تبدیل شده است.

دبی با داشتن مراکز خرید مدرن و فراوان، مرکز جذب گردشگران تجاری و گردشگران و دوستداران خرید است. دبی با قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فرد خود، منافع متعددی برای گردشگران دارد؛از قبیل: وجود زیرساخت ها و وسایل ارتباطی و حمل و نقل مدرن، که از این طریق گردشگری نقش مهمی را در رشد اقتصادی دبی ایفا می کند. برج خلیفه دبی با ارتفاع 830 متر، فواره های موزیکال معروفی که در پایین این برج وجود دارند، جزایر مصنوعی، مجمع الجزایر نخل دبی، پارک های آبی و هزاران جاذبه دیگر هر ساله تعداد بیشماری گردشگر را به این منطقه می کشاند. اگر شما نیز قصد سفر به این کشور زیبا با جاذبه های گردشگری فراوان و لوکس را دارید باید برای گرفتن ویزای توریستی دبی اقدام کنید.

برای صدور ویزای دبی، شخص یا سازمانی باید ضمانت متقاضی ویزا را بر عهده بگیرد که این مسئولیت در امارات توسط کفیل انجام می شود. البته شما برای دریافت ویزای توریستی دبی کافی است که توسط آژانس های مسافرتی درخواست دهید و آژانسی که مسئولیت دریافت ویزای شما را بر عهده گرفته است، کلیه مراحل اخذ ویزا را برای شما انجام خواهد داد.

ویزای کاری دبی

ویزای ترانسپورت دبی

ویزای توریستی دبی

ویزای تجاری دبی

متقاضیانی که صرفا با هدف گردشگری و بازدید از جاذبه های دبی سفر می کنند، نیازمند ویزای توریستی دبی هستند. اما برای اخذ ویزای امارات نیازی نیست به سفارت بروید، چون گرفتن ویزای توریستی دبی نیازی به مصاحبه ندارد. کشور امارات وظیفه صدور ویزا را بر عهده اداره مهاجرت و کار گذاشته است. برای دریافت ویزای توریستی دبی کافی است که آن را به کارگزار یا به اصطلاح خودِ اماراتی ها به ” کفیل” بسپارید. دبی سه نوع ویزای توریستی برای مسافران صادر می کند: ویزای چهارده روزه دبی، ویزای یک ماهه دبی و ویزای سه ماهه دبی. قبل از سفر بهتر است بدانید که کدام ویزا برای شما مناسب تر است. به این نکته توجه داشته باشید که پس از صدور ویزای توریستی 14 روزه تنها 2 ماه فرصت دارید تا وارد خاک دبی شوید؛ در غیر این صورت مجددا باید برای دریافت ویزا اقدام کنید. همچنین در صورتیکه اعتبار ویزا به اتمام برسد و خاک دبی را ترک نکنید ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد.

مدارک شناسایی

1. اسکن رنگی از گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار + اسکن کارت ملی

2. یک قطعه عکس رنگی با زمینه سفید

توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان آلمانی و یا انگلیسی ترجمه شده باشند. تمامی مدارک باید به صورت اصل و کپی ارائه شوند و تمامی کپی‌ها در کاغذ A4 ارائه شوند.

شما می توانید فرم درخواست ویزای شینگن آلمان را از لینک زیر دانلود نمایید.

زمان لازم برای صدور ویزا

ویزای توریستی دبی به دو صورت عادی و فوری صادر می شود. صدور ویزا پس از ارسال مدارک و پرداخت هزینه حدود 7 تا 10 روز کاری زمان می برد. مدت زمان صدور ویزای فوری نیز حدود 3 روز می باشد.

هزینه دریافت ویزا

  • توریستی عادی 14 روزه – 295 درهم امارات
  • ویزای 30 روزه – 330 درهم امارات
  • ویزای 30 روزه مولتی – 800 درهم امارات
  • ویزای 90 روزه – 800 درهم امارات
  • ویزای 90 روزه مولتی – 2000 درهم امارات