والدین و پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان کانادایی و ساکنین دائمی کانادا که قصد دارند برای بازدید از بستگان نزدیک خود اقامت موقت دریافت کنند، می توانند برای درخواست ویزای بازدیدکننده که با نام سوپر ویزا شناخته می شود اقدام کنند.

این ویزا به دو صورت یک بار ورود و چند بار ورود صادر می شود. حداکثر مدت اعتبار برای ویزای چند بار ورود 10 سال می باشد. اما از آنجایی که حداکثر مدت اعتبار ویزا برای ایرانیان 5 سال می باشد، این مدت برای ایرانیان از 10 سال به 5 سال کاهش می یابد.

مزیت سوپرویزا نسبت به ویزاهای دیگر این است که مدت اقامت شما در کانادا از 6 ماه به 2 سال ارتقا می یابد.

باید توجه داشت که دارندگان سوپر ویزا همان حقوق و محدودیت های دارندگان ویزای عادی توریستی را دارند و نمی توانند در طول دوره ای که در کانادا هستند به کار و تحصیل بپردازند.

همچنین لازم به ذکر است که سوپر ویزا را حتی زمانی که فرایند اقامت دائم شما در حال گردش است، می توانید دریافت کنید.

نخست اینکه متقاضیان این ویزا باید واجد شرایط برای دریافت ویزای عادی توریستی باشند. یعنی علاوه بر سلامت جسمانی باید مدارک سفر معتبری نیز داشته باشند و بتوانند افسر مهاجرت کانادا را قانع کنند که بعد از اتمام اقامت ، کانادا را ترک کرده و به کشور خود باز می گردند. همچنین باید افسر اقامت را راضی کنند که برای بازگشتشان به اندازه کافی دلایل قانع کننده دارند. این دلایل می تواند شامل شغل، خانواده یا دارایی باشد. همچنین باید افسر را راضی کنند برای مدتی که در کانادا اقامت دارند سرمایه کافی در اختیار دارند.

به علاوه هر یک از متقاضیان باید واجد شرایط زیر باشند:

  • نشان دهند که والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگ شهروندی کانادایی یا ساکن دائمی کانادا هستند.
  • بیمه ای درمانی از یکی از شرکت های ارائه دهنده بیمه کانادایی تهیه کنند که تا سقف 100.000 دلار برای خدمات درمانی، بستری شدن و بازگشت را شامل شود.
  • تحت معاینات پزشکی قرار گیرند.

و در آخر اینکه اعضای خانواده متقاضی در کانادا باید شرایط زیر را دارا باشند:

  • اثبات اینکه که شهروند کانادا و یا ساکن دائمی آن هستند.
  • برای متقاضی دعوتنامه ارسال کنند.
  • ثابت کنند که درآمدشان از حداقل سطح تعیین شده بالاتر است.

تمامی مدارکی که برای سوپر ویزا تحویل سفارت می شود، همان مدارکی است که باید برای ویزای عادی تحویل بدهید. با این تفاوت که مدارک در این نوع ویزا، بیمه درمانی را هم شامل می شود.